Sitopechat.com - Информационен сайт
Начало Помощ Търси Вход Регистрация

Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията

Страници: 1 [2] 3
  Изпечатай  
Автор Тема: Мастила за ситопечат на текстил  (Прочетена 9331 пъти)
Symbolic
Full Member
Публикации: 136

ШАУ УАУ!

Профил WWW
« Отговор #15 -: Март 06, 2009, 10:56:29 »

Здравейте на всички, подобно на obsess, аз също се занимавам от скоро със ситопечат и трябва да Ви кажа, че имам същите като неговите проблеми. Всичко съм си направил сам и съм на този етап доволен от постигнатите резултати, визирам карусела, опъвачка за сита, ситата сам си правя, сега почвам копирама да си правя, като я довърша почвам нов карусел по-добър и така. В общи линии за сега всичко необходимо си правя съвсем сам. Не ми обяснявайте вие на мене какво може и не може, всичко опира до желание, а за това, че почти нито един от ВАС не ще да каже нищо на човека е причината да сме на този хал - НИКОЙ НЕ ЩЕ ДА ПОМАГА, защо тогава си губите времето да се лигавите в този форум и да давате псевдоменторските си мнения - ЧОВЕКА ИМА НУЖДА ОТ ПОМОЩ, АКО НЕ ПРЕДЛАГАТЕ ТАКАВА И ТО АДЕКВАТНА, ПОНЕ НЕ МУ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО С ГЛУПОСТИ. На мене също ми е писнало от "помагачи", така, че obsess (не ти знам името, моето е Антон) каквито и въпроси да имаш ако мога и знам ще ти отговоря с удоволствие. Не претендирам, че знам много, но не е и малко - МЕНЕ ПРАКТИКАТА МЕ УЧИ - не "помагачи". Ако искаш можеш и да ми позвъниш на тел: 0898980346. А и да Ви кажа уважаеми "колеги"  аз имам кого да питам и те никога няма да оставят мой въпрос без отговор (говоря за хора с над 35 годишен опит в бранша) естествено не са български колеги Усмивчица. Благодарности на arenzo е това е пич. И на изпроводяк едно персонално обръщение към nico. Драги ми nico, няма ама "апселютно" (както казва Баш майстора) значение кой какво и къде е работил и с какво иска да се занимава, какво е научил там и дали е правилно или не да е конкуренция на когото и да е с каквото и да е (това е все едно учителите да ги е страх, че учениците един ден ще станат учители Плезещ се). Предполагам, че и ти имаш ателие и за теб работят хора и твоя най-голям страх е именно, хората, работещи за тебе да не ти станат конкуренция един ден, използвайки знанията придобити при тебе. Ще ти кажа само, че в конкуренцията няма нищо лошо тя е двигател за стремежа към професионално усъваршенствуване към, което всеки професионалист трябва да се стреми и за да подкрепя думите си ще отбележа, че аз съм работил в продължение на около месец в ситопечатарско ателие (по стечение на обстоятелствата), което не е в България и в радиус от 200 метра около, което имаше още цифром и словом 15 други (броил съм ги), а концентрацията бе такава защото беше в индустриална зона.  Повечето от тези ателиета, може би около 80% от тях бяха отворени от хора, работили във въпросното ателие, в което работех и аз и най странното беше, че собствениците на другите ателиета идваха и съвсем спокойно питаха за неща или проблеми които имаха и им се отговаряше адекватно. А това ателие разбира се най-голямото и доброто от всички беше и все още е такова именно защото макар и от 35 години в бранша, собствениците му не спираха да се усъваршенстват ПОСТОЯННО!!!! Колкото до инвестицията в персонал тя е много по-дългосрочна от 3 месеца. Не вярвам собственика на ателието , в което е работил obsess да го е пращал някъде на курсове за печатари или за фотошоп например. Ето това е инвестиция, а не просто даването на някаква мизерна заплатка. Така, че от чисто морална гледна точка obsess си е напълно прав. Поздрави! 
Активен

ШАУ!
gardev
Jr. Member
**
Публикации: 75

Профил WWW
« Отговор #16 -: Март 06, 2009, 11:32:34 »

Занаят по интернет не се учи, а и всички който пишем в форума с каквото сме наясно помагаме така че няма нужда да ни оплюваш. Ако имаш да си го изкарваш на някого то не го прави в форума. Благодаря ти предварително. Намигване
Активен

facebook/ReklamenSitopecatLibra
Symbolic
Full Member

ШАУ УАУ!

Профил WWW
« Отговор #17 -: Март 06, 2009, 11:48:58 »

Първо, защо реши, че си го изкарвам на някого?
Второ, не мисля, че тонът ми е язвителен чак толкова.
и Трето - не съм ли прав?

PS:  Извинявай, ама това са си заучени фрази за интернета и пр. Както казах смислово, който има желание, намира начин (пък било то и през интернет (визирам и себе си)), който няма желание си намира извинения, лошото е когато и ги препоръчва.
Активен

ШАУ!
nico
Newbie
*
Публикации: 20

Профил
« Отговор #18 -: Март 06, 2009, 12:31:15 »

Уфф ...
Не ми се щеше да ти отговарям ама ще кажеш,  че съм и много важен сигурно.
Като за начало ти пожелавам и около теб да се навъдят още 15-тина ателиета от твои бивши работници.
А колкото до мен , не ме мисли. Подбрал съм си хората и нямам такива страхове.

Айде със здраве.
Активен
Symbolic
Full Member

ШАУ УАУ!

Профил WWW
« Отговор #19 -: Март 06, 2009, 12:41:12 »

Сигурен ли си? Усмивчица
Активен

ШАУ!
arenzo
Global Moderator
Full Member
Публикации: 185

Профил
« Отговор #20 -: Март 06, 2009, 07:21:14 »

А,какви интересни неща са се писали тези дни!Как съм изтървал да не се "набъркам"!Щото
нали се "бутам" във всяка тема...
Активен
arenzo
Global Moderator
Full Member

Профил
« Отговор #21 -: Март 06, 2009, 09:19:42 »

Щом съм аз...Нека напиша нещо.За всеки има място под слънцето,всеки иска да живее!Нека да не режем крилете на пеперудата!Лично на мен словото на новия колега ме трогна много!И аз съм минал по този път и знам какво е да почнеш от нулата.Може би имах късмет,че попаднах преди време на точното място с подходящите хора.Запомнете,колеги едно просто
нещо-нищо на този свят не става без връзки и приятели!!!А за сведение на всички членове
на този прекрасен форум мога да кажа,че много от нещата,които знам и мога в момента,дължа на баща ми!Той беше един от първите хора в БГ,които започнаха да се занимават с това изкуство.Лека му пръст!!!
Мога само да кажа пак,че съм готов да помогна на всеки колега с каквото мога.Аз обичам хората и не съм лош човек!Който ме познава,знае за какво иде реч.
Активен
Symbolic
Full Member

ШАУ УАУ!

Профил WWW
« Отговор #22 -: Март 06, 2009, 10:47:11 »

Такааааа......
"Колега" Hewlett Packard на обратно, факта, че слагаш думичката колега в кавички е достатъчно показателен и задължаващ ме да ти отговоря персонално на индиректните питания, а и на директните такива. Ще започна изкъмтоотзад напред за да видиш, че мога.
Първо (разбирай последно): едва ли може да се каже, че имам някакви комплекси в този смисъл, понеже съм напълно на ясно какво знам и мога и съм също напълно наясно, че може би повечето от хората тук знаят доста повече от мен, но това далеч не ме притеснява, защото един ден и аз ще знам много повече - имам стремеж към това.
Второ(разбирай предпоследно): най-учтиво те призовавам да прочетеш още веднъж това, което съм написал, за да видиш, че за разлика от всички аз заставам с истинското си име, а даже съм оставил и телефон, така, че не ми говори кой с какво помогнал и кой не помогнал с нищо защото ти идваш откъмто вторите чишити.
Трето(разбирай второ): ако ми кажеш кого точно съм обидил ще се извиня публично, но на мене ми намирисва на гнило от типа "гузен негонен бяга".
и Последно (разбирай твое първо):колкото до това къде и колко ще пиша, далеч не си ти тоя джингиби, който ще ми дава наклон на почвата. Може на някой да му звуча арогантно, но не ми дреме. Хората създават тези електронни пространства за да си помагат а не да се правят на голяма работа, което ми напомня да ПОЗДРАВЯ АРЕНЦО ОЩЕ ВЕДНЪЖ - ЕТО ТОВА Е ПИЧ. Вероятно ти, драги ми НР на обратно, си се родил научен и още от проходилката си се хванал за ракела и ситото (сигурно е трудно да правиш коректен отпечатък когато си по- нисък от метър) и за това си The Biggest and The best, ама нейси - ще дойде и твоя ред.
Активен

ШАУ!
gardev
Jr. Member
**
Публикации: 75

Профил WWW
« Отговор #23 -: Март 06, 2009, 11:23:15 »

Ако ще продължаваш да спамиш темата най-добре да си отвориш нова, и там всеки да може да си излива мъката. Ако искаш да кажеш нещо на някого му напиши лично съобщение и не ни занимавай с проблемите си, явно си търсиш отдушник но не тука е мястото. Нямам намерение да получавам емейли и като ги отворя да чета изказванията ти.

P.S. Ако някой не е разбрал отговора ми е към колегата Symbolic.   
Активен

facebook/ReklamenSitopecatLibra
Symbolic
Full Member

ШАУ УАУ!

Профил WWW
« Отговор #24 -: Март 07, 2009, 10:39:30 »

Последни, заключителни думички към всички.
Обещавм, че повече няма да пиша във форума понеже и без това няма смисъл както се вижда.
Видна е разликата с невъоражено око между изказванията Ви колеги Гърдев и РН и тези на Аренцо нали. Тука за спамене, за някакви ядове, проблеми иде реч, за комплекси и пр. Като казах комплекси, РН успокой се, наясно съм, и с времето, и с пространството и като казах отскоро нямах предвид 3 месеца, а 4 ,повтарям 4 години, вече 5 даже и това, че сам си правя нещата далеч не означава, че не мога да си ги купя, но пък може и да ми е хоби понеже също е възможно да имам и техническо образование нали. Това, че имаш каквото си имаш - Браво. Но не гледай с насмешка на нас "малките" дето "сега" сме почнали защото ние сме след тебе и ще дойде времето дето ще ни видиш изкъмтоотзад да идваме и бегай, оти газим. Пък ти си построй и пет слепени печатници на Марс ако искаш и си лъзгай уйскенцето и се хили, но да се не ужлебиш. Пренебрежението никога не води до добър край приятелю, а по-често до неприятни изненади. За това уважавай хората, които задминаваш защото като тръгнеш обратно ще ги срешнеш пак или това трябваше да го напиша във форума на джингиби точка ком. Нищо лично нямам към никого, просто ме дразнят надувките (много характерна българска черта) и като гледам май повечето тук са си просто въздух под налегане, но балоните често се пукат. Отчаях се като видях желанието ви за взаимопомощ. Може сега всички да ми напишат кой какво има - къщи, яхти, вили, коли, 100 декара насята чубрица, 200 прасета, и  сламена колиба в Мененкюво, и че внасят от чужбина тирове с маруля, пък нека си говорим за комплекси след това, все едно аз лесно не се впечатлявам от такива неща, жалко, много се зарадвах като видях, че има форум на ситопечатарите и далеч нямах намерение да пиша тези неща по този начин, но вие уважаеми, (с малки изключения) много се постарахте да ми попарите ентусиазма.
Малкото човече си остава малко дори и 50 печатници да отвори (не визирам никого). Здраве и успех на ВСИЧКИ желая. Ако съм обидил някого, моля за извинение коренопоклонно ( и това е съвсем сериозно). Ще се видим!       
Активен

ШАУ!
arenzo
Global Moderator
Full Member

Профил
« Отговор #25 -: Март 07, 2009, 09:00:56 »

Колеги,изобщо,ама въобще не ви прави чест да се заяждате с един млад,напорист и явно
можещ човек!!!Как не ви е срам!!!Може ли да сте толкова лоши!!!Аз лично заставам зад
новия колега"SYMBOLIC".И съм навит да споря с всеки,който се прави на интересен!Писна ми вече от тъпотии!!!Убедих се,че колкото повече помагам на хората,толкова по зле за мен!!!И
въпреки всичко винаги съм готов да протегна първи ръка за помощ!Успех на всички!!!А на
"Symbolic" пожелавам да му се случи това,което се случи на мен преди 20г.-невероятен късмет в живота!!!Аз съм много богат-не материално,а духовно-имам прекрасна съпруга
 и прекрасен малък син!!!На мен това ми е богатството.И ми стига!!!
Активен
Symbolic
Full Member

ШАУ УАУ!

Профил WWW
« Отговор #26 -: Март 08, 2009, 11:20:20 »

Макар, че обещах да не пиша повече, по същия начин се чувствам длъжен да благодаря на Аренцо. На доброто не можеш да отвърнеш с друго (поне аз не мога). Ако всички тук бяха като него - това щеше да е наистина мястото, което мечтаех да намеря в интернет пространството. Няма нужда да ставме лоши повече - извиних се на всички от сърце, пожелах на всички, всичко най-добро и обещах, че повече няма да пиша. А сега по същество. Аренцо разбрах, че си от Пловдив. Понеже се задава поръчка, която е наистина стабилна и не знам да ли ще мога да се справя количествено, а може би и качествено, понеже, както казах, не претендирам, че съм от най-добрите, ще те замоля да ми оставиш координати някакви - телефон, адрес в Пловдив, e-mail (задължително за да мога да ти пратя проекта, когато го взема) и в това писмо ще ти опиша подробностите за да поговорим за цена, която да те удовлетворява (става въпрос за печат на тениски), пък каквото стане. Пожелавам персонално на тебе, съпругата ти и прекрасният Ви син всичко добро от сърце. Повече хора като тебе трябва да има. Поздрави на всички.
Активен

ШАУ!
arenzo
Global Moderator
Full Member

Профил
« Отговор #27 -: Март 08, 2009, 08:32:35 »

Чест и почитания на всеки,който ме е разбрал!Малцина са хората в БГ,които са изпреварили
 времето!За Тони,новият колега,мога да го кажа!Всички,които драскаме във форума,не разбрахме/те едно супер просто нещо-БЪДИ ЧОВЕК!!!Винаги и навсякъде!Трябва да обичаме
хората-това е нашата същност!Който го може е добре дошъл навсякъде!
Активен
bayraktarov
Newbie
*
Публикации: 12

Профил WWW
« Отговор #28 -: Септември 14, 2010, 04:02:35 »

Пичове,
някой от вас съвсем по мъжки си мери оная работа, разбира се че знаещите и можещите са много по-малко от желаещите да се занимат със ситопечат, ако не споделяте опита си с хора които са започнали да се занимават от 3,4 месеца със ситопечата какво остава на такива като мен които на които само им се върти идея да започнат да инвестират в този бизнес. Имам чувството че ще ни изядете със самата идея в самото начало. Не мога да разбера от какво се страхувате? Нима един добър майстор се притеснява за занаята от новобранци в занаята? Толкова лесно ли се добива опита и майсторлъка че да ви вземем занаята. Аз имам намерение да инвестирам в ситопечатарския бизнес защото съм от Хасково и в нашия град има доста шивашки фирми които предпочитат дирекния печат, но притеснението ми е в това че до сега не съм се занимавал с нещо такова, и накрая въпроса ми е следния: Имали в наща страна фирми които организират курсове за ситопечат за придобиване на квалификация /например Vastex организират курсове в щатите/ или и аз като колегата трябва да се хвана на работа в някоя печатница за придобиваме на нужната квалификация???
Много здраве и успехи на всички които че се включат !!!
Активен
Set
Full Member
Публикации: 127

Профил
« Отговор #29 -: Септември 15, 2010, 10:25:12 »

Колега, или който смята да ни става колега, аз за такива курсове не знам, но мога да те уверя, че нещата във форума сега не стоят така, както преди две години /защото, ако си обърнал внимание, това което си чел е от тогава/.
Мисля, че ако наистина си решил да се захващаш с подобна дейност, на първо време трябва поне да посетиш някоя печатница и да видиш за какво става въпрос. После ще можеш да задаваш адекватни въпроси и ние ще ти отговаряме.
Но наистина колегите са прави: ако всичко е коректно и ако говорим на един език.
Искам да ти кажа, че ние можем да помогнем, ако някой започне да прави нещо, но не можем да го направим вместо него.
Активен
Страници: 1 [2] 3
  Изпечатай  

Отиди на: